SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -Isemestr - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -Isemestr

32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W tym roku zbierano pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych. Sztab WOŚP w Radkowie działał przy stowarzyszeniu „Z Ludźmi Dla Ludzi”.
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie również włączyli się do akcji, kwestując przy kościołach w Dzierzgowie i Kossowie, przy sklepach, na ulicach gminy Radków. Młodzież przygotowała jasełka bożonarodzeniowe pod kierunkiem nauczycieli Haliny Sikory-Stańczyk, Aliny Wojdały, Krzysztofa Suligi i Leszka Wawrzyły, bez którego nie mogły się odbyć licytacje gadżetów. W trakcie licytacji zebrano 4.694 złotych, a cała zbiórka zakończyła się kwotą 13.069,98 złotych. Najwięcej zebrała Gabriela Nowakowska - 2.006,40 złotych, następnie Amelia Sadowska - 1.003,25 złotych, Lena Sztajnowska - 944,77 złotych oraz Igor Skrzypiciel - 836,22 złotych.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizację kolejnego finału WOŚP.
„Czyńmy pokój” – pod takim hasłem zostało przekazane Światełko Pokoju podczas przedstawienia jasełkowego, które odbyło się  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie 20 grudnia 2023 r. Otrzymała je dyrekcja szkoły p. Sylwia Lipecka oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Dzierzgów ks. Krzysztof Szumigraj i przedstawicielka Urzędu Gminy w Radkowie p. Anna Nowakowska. Inscenizacja została przygotowana przez p. Halinę Sikorę-Stańczyk, a o oprawę muzyczną zadbał p.Leszek Wawrzyła. Klasa V była grupą prowadzącą, a wystąpili w niej także uczniowie niemal wszystkich klas naszej szkoły. Na zakończenie ksiądz proboszcz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Lubaś przekazali słodycze dla uczniów całej placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie przedstawienia oraz nauczycielom i rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.
W dniu 14.12.2023 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Amelia Gradoń, Julia Sobczyk i Aleksandra Skrzypiciel, pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego p. Małgorzaty Sokołowskiej -Nowak, wzięła udział w Powiatowym Konkursie Literackim " Ponadczasowa wartość utworów Jana Kochanowskiego" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Seceminie. W pierwszej części konkursu dziewczyny przedstawiły przygotowany przez siebie mind map" Mistrz Czarnolasu Moim Mistrzem ". Następnie zmierzyły się z testem wiadomości dotyczącym życia i twórczości Mistrza z Czarnolasu, aby w ostatniej części konkursu przedstawić własne interpretacje wybranego tekstu tegoż poety. Nasze uczennice świetnie poradziły sobie z zadaniami każdej części konkursu, co w rezultacie przyniosło im zasłużone zwycięstwo!
Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1 grudnia odwiedziły naszą szkołę Mobilne Laboratoria Przyszłości w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejetności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Uczniowie klas 4- 8 mogli uczestniczyć w warsztatach z następujących bloków tematycznych: drukarka 3D, budowanie z klockami Korbo.


Andrzejki 2023. Wesoła muzyka, tańce, pełna niespodzianek zabawa oraz wróżby. Kariera, wielkie pieniądze, miłość, podróże. Wszystko z przymrużeniem oka, ale w radosnych nastrojach, z uśmiechami na twarzach.
Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą ozdobę z dyni!
W dniu 13 listopada dokonano podsumowania  konkursu na najciekawszą ozdobę wykonaną z dyni. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem jak również ogromną kreatywnością uczestników.
Nagrodę za 1 miejsce otrzymały uczennice: Amelia Sadowska z kl. 6 oraz Maja Szczerba z kl. 1.
Nagrodę za 2 miejsce otrzymała – Milena Kaleta z kl. 6.
Nagrodę za 3 miejsce otrzymali: Emilia Sikora, kl.6, Wiktor Głodkowski, kl.2.
Wymienieni uczniowie z klas 4-8 otrzymali dyplomy, upominki oraz po 2 dodatkowe „NP” do wykorzystania na wybranych przedmiotach do końca roku.   W tym konkursie została wyróżniona również grupa 10 uczniów, których prace zyskały uznanie jury:  Antonina Borzkiewicz, kl. 1 Filip Dziwosz, kl.5 Mikołaj Buła , kl.6 Cezary Brych , kl. 4 Aniela Czarniecka , kl 3 Oleg Magdziarz, kl. 1 Karolina Smolarz, kl. 6 Zofia Prusek, kl. 3 Lena Stachurska , kl.3 Julia Lubaś, kl.7.
Gratulujemy serdecznie!


Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dokonano podsumowania tegorocznej zbiórki kasztanów i żołędzi. Miała ona miejsce w dniu 27 października. Wzięło w niej udział łącznie 44 uczniów z naszej szkoły ( w tym po raz pierwszy również z przedszkola).   Łącznie zebrano 1348 kg. Całość zbiorów została przekazana w celu dokarmiania zwierząt w okresie zimowym dla Koła Łowieckiego „KUNA” w Radkowie. W trakcie apelu rozdano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy dostarczyli największe ilości kasztanów i żołędzi.
Najwięcej zebrał uczeń klasy 8 - Szymon Drozdowski (107,5 kg). Na drugim miejscu - z ilością 102 kg znalazł się Dawid Sikora - uczeń klasy VI. Na 3 miejscu zaś uczeń z „zerówki” Antoni Chat z ilością 81 kg. W związku z tak dużym zainteresowaniem akcją zostali również docenieni ci, którzy nazbierali powyżej 50 kg: Majewska Bianka - klasa 5, Głodkowski Wiktor - klasa 2. Ćwikła Karol - kl. 5, Ćwikła Wiktoria - kl. 3, Krząpa Michał - kl.8, Wydra Ignacy - uczeń z przedszkola Sadowska Amelia - kl.6, Sadowska Sandra - kl.6. Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniem oraz upominki. Nagrody pochodzą ze środków, jakie szkoła pozyskała od koła łowieckiego „KUNA”. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby bieżące szkoły. Dziękujemy panu Mieczysławowi Kolasie - prezesowi Koła Łowieckiego „KUNA”, który zaszczycił nas swoją obecnością -  za owocną współpracę oraz wsparcie finansowe naszej placówki.
Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy!


"Dzi­siaj wiel­ka jest rocz­ni­ca -
je­de­na­sty li­sto­pa­da!...
Tym, co zmar­li za Oj­czy­znę,
hołd wdzięcz­no­ści Pol­ska skła­da."
(fragment wiersza L.Wiszniewskiego).
Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Nasza szkoła, również w tym roku włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu".
W piątek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego".
Natomiast w dniu 13 listopada, uczniowie klasy 4 i 6 przygotowali uroczystą akademię. Dziewczęta z klasy 6 zaprezentowały taniec ze wstążkami.
30 października uczniowie klas 7 i 8 udali się na cmentarze w Dzierzgowie i Kossowie w ramach akcji "Szkoła pamięta", by kultywować pamięć o swoich przodkach. Zebrane wczesniej znicze zapalili na grobach, o których dziś już nikt nie pamięta, na mogiłach powstańców, dziedziców okolicznych wsi, partyzantów, żołnierzy, więźniów obozów koncentracyjnych, przodków Stefana Żeromskiego oraz aktora Augusta Kowalczyka, nauczycieli oraz pracowników szkół w Radkowie i  Kossowie. Młodzież nie zapomniała o innych obiektach pamięci. Zaświecono również znicze pod pomnikami upamiętniającymi walki powstańców styczniowych oraz partyzantów z okresu II wojny światowej.
W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta
Staje tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta,
Aby Wam przekazać najlepsze życzenia
I wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia.

13 października odbyła się uroczysta akademia podczas, której uczniowie klasy 6 poprzez montaż słowno - muzyczny podziękowali nauczycielom za ich trud i wkład włożony w wychowanie i nauczanie.

10.10. 2023 r. -Dzień Drzewa - to coroczne święto na cześć drzew, którego celem jest podkreślenie ogromnego znaczenia drzew dla naszej planety oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony drzew i ich sadzenia. Dokładnie rok temu klasy 1-3 posadziły drzewo. Nadały mu imię „Klonik”. W tym roku drugoklasiści przedstawili pierwszoklasistom drzewko. Ma się ono dobrze, urosło i jest większe od dzieci. Ma ładne listki, ponieważ to drzewo liściaste. Wędrowaliśmy po placu szkolnym rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa, które rosną w naszym najbliższym otoczeniu. Cieszymy się, że wokół nas jest tak zielono.
Nasza szkoła brała udział w  konkursie ekologicznym pt. „Eko-Patrol”, organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Region Włoszczowski”. Celem projektu było podniesienie świadomości roli ekologii, kształtowanie wrażliwości na otaczającą nas przyrodę i ekosystem, utrwalanie pozytywnych wzorców „codziennej” ekologii i zrównoważonego współżycia z naturą.
W projekcie brały udział dwa eko-patrole liczące 5 osób.
Dzięki zakwalifikowaniu się do konkursu 10 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w darmowym siedmiodniowym obozie szkoleniowym „Eko-Wolontariat”, który odbył się w nadmorskiej miejscowości Międzywodzie. Ponadto dostaliśmy dofinansowanie do organizacji dwóch ekologicznych wydarzeń w naszej szkole.
Pierwszym z nich było sprzątanie świata połączone z ekologiczną grą terenową. Uczniowie w ramach wydarzenia otrzymali kamizelki odblaskowe oraz sadzonki drzewek do posadzenia w swoim ogródku. Finałem wydarzenia było ognisko, na którym wspólnie piekliśmy kiełbaski.
Drugim eventem było eko-kino. Obejrzeliśmy wspólnie bajkę o tematyce ekologicznej „Wall-e”. Miała ona na celu uświadomić dzieci jak śmieci mogą zmienić nasz świat. Dodatkowo każdy z uczestników seansu dostał ekologiczny brelok.
"Puk, puk to ja - mały uczeń pierwszaczek. Puk, puk to ja - taki dzielny uczniaczek. Puk, puk to ja - pukam szkoło do twych drzwi. Puk, puk to ja - proszę bądź przyjazna mi". Po złożeniu roty ślubowania i pasowaniu jesteśmy pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radkowie.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5
29 września, czyli Dzień Chłopaka minął nam pod znakiem niezapomnianych wrażeń. Uczniowie klas 4- 8 udali się tego dnia na wycieczkę do Mandorii - Miasta Przygód. Merkant, Warsztat Leonarda, Galeon, Chytra Wydra i oczywiście Carrara, ciesząca się największą popularnością, to tylko niektóre z atrakcji parku. Wszyscy bawili się znakomicie. W chwili odpoczynku można było się posilić w restauracji Szalona Kura, by później znów ruszyć na podbój Mandorii.

Świetna zabawa połączona była również z nauką. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat historii pieniądza, na której animatorzy opowiedzieli o ewolucji handlu i środków płatniczych. Warsztaty zakończone były samodzielnym wybijaniem monety przez każdego uczestnika. Zmęczeni, ale szczęśliwi zdobywcy przygód ruszyli w drogę powrotną. Podróż minęła bardzo szybko. Śmiechom, opowieściom, a nawet śpiewom nie było końca...
Śladami Stefana Czarnieckiego
18 września uczniowie klasy 5 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie pojechali na swoją pierwszą klasową wycieczkę rowerową - dzięki temu, że w czerwcu bieżącego roku zdali pomyślnie egzamin na kartę rowerową. Celem wyprawy było Muzeum im. S. Czarnieckiego w Czarncy. Świetnie sobie poradzili, mimo że część trasy prowadziła leśnymi drogami. Korzystając z różnych znaków drogowych oraz nawigacji dotarli do celu, gdzie zostali oprowadzeni po muzeum. A potem zjedli lody, pizzę i wyruszyli w drogę powrotną. Mimo, że trasa była długa, niektórzy już pytali: „kiedy będzie następna wycieczka rowerowa”…

Uczniowie klasy 5 przetarli szlaki uczniom klasy 6 i 8, którzy również nie mogli odpuścić takiej wyprawy. Pogoda wyśmienita na rowerowe wypady, więc śladami Stefana Carnieckiego, 21 września wyruszyła klasa 6, a 25 września - klasa 8.


Narodowe czytanie 2023 "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej zorganizowane przez Zespół Szkolo - Przedszkolny w Radkowie we współpracy z Gminnym Centrum Kultury  i Biblioteką Publiczną w Radkowie.

ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści